Gi en stemme til lavterskeltilbudene i Lommedalen

Postet av Lommedalens IL den 15. Nov 2021

Gi en stemme til lavterskeltilbudene i Lommedalen 

Lommedalens IL er med i Spleis for idretten, hvor vi konkurrerer om flotte pengepremier. Vi håper alle støttespillere der ute som har et hjerte i klubben vår - venner og bekjente, familie, medlemmer og blodfans, kan hjelpe LIL med å vinne!
Hva må DU gjøre?
De neste tre helgene deler spleis ut 15 000 kroner til to heldige lag. For å kvalifisere til helgetrekningene må spleisen ha mottatt minst 50 heiarop per uke. 
Vi trekker første vinner allerede på lørdag, så her gjelder det å handle raskt! 
Klikk deg inn på linken under og "Gi et heiarop" og evt. en SPLEIS til Lommedalens Idrettslag. Da har du gitt din stemme. IKKE glem å gjør dette hver uke.
GI ET HEIAROP HER0 Kommentar

Skiskolen åpner 8-ukerskurs

Postet av Lommedalens IL den 5. Nov 2021

Velkommen til kurs med Lommedalen Ski- og Snowboardskole!

Våre 8 ukers-kurs går over åtte kvelder med unntak av vinterferie-uken (uke 8). 
Kursene er for barn som har fylt 5 år og oppover.


Nybegynner

Kurset er beregnet for barn som prøver snowboard for første gang. Vi lærer å finne balansen, stoppe og svinge, gjennom lek og gøyale aktiviteter. Vi har heistrening for å gjøre barna trygge før første tur med heisen. Vårt fokus er trygg læring gjennom lek.

Øvet

Dette nivået er for barn som kan svinge, stoppe selv og kjøre sammen med andre barn i en gruppe i «lillebakken». Sammen med instruktøren får barna utvikle sine ferdigheter. Her gjør vi mange morsomme øvelser, hvor vi trener balanse og svingteknikk.

De første kurskveldene foregår kurset i lillebakken. Etterhvert som barna blir tryggere på brettet, prøver vi oss i «storebakken»; først ned siste henget og senere fra toppen.Praktisk informasjon:

Oppstart
Uke 2 (12.-14. januar). Det er ikke kurs i vinterferie-uken (uke 8).

Varighet
8 ganger á 60 minutter

Pris
Kr 2600,-, inkludert gratis kjøring i heisen under kurset.


Kurs foregår i Krydsbybakken i Lommedalen Skisenter, Slalåmveien 40, 1350 Lommedalen.
Vi må ha minimum 4 deltakere for å kunne gjennomføre kurs.
0 Kommentar

MELD PÅ SKILEIK 2022 NÅ

Postet av Lommedalens IL den 1. Nov 2021

Da er påmeldingen til Lommedalen Skileik 2022 åpen

  • Tilbudet er for Anna Krefting, Gullhaug og Lommedalen skole. 
  • Husk at det er begrensede plasser for begge dager.
  • Skilek er primært for alle 1.-5.klassinger, men hvis 6.klasse ønsker å delta sier vi selvfølgelig ikke nei til det.
  • Man kan melde seg på enten tirsdag eller torsdag, uansett skole.
  • Det er kun lov å melde seg på en av dagene.

Påmeldingen deg på nå:
https://lommedalenskisenter.no/p/16806/skileik-0 Kommentar

Informasjon om Skileik 2022

Postet av Lommedalens IL den 27. Okt 2021

Det blir Skileik i sesongen 2022

Vinteren begynner å nærme seg, og endelig er det SkiLeik igjen. Grunnet strenge restriksjoner i fjor måtte vi endre litt på gjennomføringen osv, men i år ser det ut til at vi kan ha en "vanlig" skileik sesong.

Tilbudet er for Anna Krefting, Gullhaug og Lommedalen skole. Alle 1. til 5. klasse kan delta. Man kan melde seg på enten tirsdag eller torsdag, uansett skole. Det er kun lov å melde seg på en av dagene.

Påmeldingen for denne sesongens Skileik, 1.november, kl: 09:00.

Mer informasjon finnes på skileikens egen informasjonsside
https://lommedalenskisenter.no/p/16806/skileik-0 Kommentar

J13 til historisk OBOS finale

Postet av Lommedalens IL den 23. Okt 2021

J13 skal spille historisk OBOS cup finale

Lommedalen J13 spilte i kveld semifinale i OBOS Cup (Oslomesterskapet) mot KFUM. Etter en svært spennende kamp stod det 1-1 da dommeren blåste av 2.omgangen. Ekstraomganger og golden goal! Jentene våre scorer i 2. ekstraomgang, og sikrer seg en plass i finalen!

Så vidt vi vet er det første gangen i klubbens historie at vi har et lag i finalen i OBOS Cup. Finalen spilles fredag 5. november 18:00 i Vallhall. Obligatorisk å møte opp for å heie frem jentene i det som garantert blir en spennende finale mot ØHIL0 Kommentar

Levert av IdrettenOnline