Lommedalen Fotball innkaller til årlig møte

Postet av Lommedalens IL den 14. Feb 2019

Lommedalen fotball

Innkalling til årlig møte


Det innkalles med dette til årlig møte i Lommedalens IL, fotballavdeling.

Møtet holdes 28.02.2019 kl. 20.30 i klubbhuset til Lommedalen.


Saker til behandling :

 1. Regnskap for 2018
 2. Årsberetning for 2018 
 3. Budsjett og fotballavgift for 2019
 4. Sportsplan
 5. Orientering om ny kunstgressbane.


Velkommen!

Espen Strand

Åpningstider vinterferie 2019

Postet av Lommedalens IL den 14. Feb 2019

Lommedalen Skisenter har åpent hver dag i vinterferien.


Bakken åpner klokken 10:00 - 17:00,
og vi kan tilby deilig skiforhold og nydelig matutvalgt i varmestua. 

Vi ønsker deg og familien din velkommen til skisenteret i vinterferien.
Åpen Hall

Postet av Lommedalens IL den 13. Feb 2019

Lommedalens Idrettslag inviterer til Åpen hall

Kommende fredag, 15.02 inviteres ungdom 13-19 år til Lommedalshallen, 
klokken 20:30 - 22:00 for ulike aktiviteter. Her åpnes det for å trene og/eller holde seg aktivt i gang med forskjellige ballaktiviteter som f.eks basket, fotball, innebandy, håndball, m.m. 

Aktivitetene er gratis! Det vil bli topp stemning med lek, spill og god musikk. Vi håper å se deg i Lommedalshallen.

Åpen hall vil også holde åpent disse datoene fremover. 08.03, 22.03 og 29.03.
Lommedalen Fotball fikk fornyet tillitt av Norges Fotballforbund

Postet av Lommedalens IL den 5. Feb 2019

Lommedalen Fotball fikk fornyet tillitt av Norges Fotballforbund

I 2018 ble Lommedalen Fotball plukket ut til å være ambassadørklubb for NFF og BAMAs satsing for å bedre folkehelsen. Gjennom konseptet Eat Move Sleep har de spredt kunnskap og inspirasjon både i og utenfor klubben til glede for små og store. 

På Ullevål stadion fikk de i helgen overrakt beviset på at de skal være ambassadører også i 2019.

Skryt fra Fotballforbundet 

Lommedalen Fotball er en motivert og engasjert klubb som er opptatt av sunne verdier. Vi er imponert over innsatsen de gjorde for å formidle Eat Move Sleep-budskapet til spillere, foreldre og nærmiljø i 2018, sier Frode Grodås i NFF.

Eat Move Sleep for alle

 Ifølge helsemyndighetene beveger vi oss generelt sett ikke nok, vi spiser for lite frukt og grønt, fisk og grove kornprodukter, mens vi fortsatt får i oss for mye sukker, salt og mettet fett. I tillegg sover ungdom mye mindre enn anbefalt, samtidig som 1 av 4 voksne sliter med søvnproblemer.

- Gjennom Eat Move Sleep er det mye lettere å huske at man bør ta bevisste valg i hverdagen. Det hjelper oss til å ha det bedre – ikke bare på idrettsbanen, men også på alle andre arenaer som skole, jobb og fritid der man er avhengig av overskudd, konsentrasjon og godt humør, sier Håkon Andersen i BAMA.

Fortsatt mye å jobbe med

- Det forplikter så være en AmbassadørklubbI 2018 gjorde vi mange positive endringer, og det er moro at klubbens medlemmer støtter opp om de gode verdiene i Eat Move Sleep. Derfor skal vi fortsett med å motivere alle til å gå og sykle til og fra trening og kamper så langt det lar seg gjøre, vi skal sørge for at det stadig blir flere sunne alternativer i kiosken, og vi skal arbeide videre med å få unge til å praktisere «Ingen likes etter leggetid» for bedre søvn. 

- I tillegg skal vi som ambassadørklubb arrangere en egen Eat Move Sleep Cup, der både spillere og tilskuere vil lære mer om hvor viktig det er å ha et sunt og godt kosthold, og få nok fysisk aktivitet og søvn.


Kontaktpersoner:

 • Eat Move Sleep i Lommedalen: Kristin Fjæra Eng, kfjeng82@gmail.com
 • Norges Fotballforbund: Holger Roald, holger.roald@bama.no
 • Bama:  Håkon Andersen, hakon.andersen@bama.no 
   
   

Eat Move Sleep er et konsept fra NFF og BAMA, i samarbeid med EAT Foundation.
Gi panten til et LIL prosjekt/tilbud

Postet av Lommedalens IL den 30. Jan 2019

Hvilket prosjekt/tilbud skal idrettslagets flaskepant gå til?

Hver tredje måned vil vi gi våre medlemmer og engasjerte følgere muligheten til å bestemme hvor pante-pengene går hen. Vi kommer med tre forskjellige prosjekter/tilbud som vi ønsker å fremme, så det er opp til dere å bestemme hvilket prosjekt/tilbud. 


Februar - April 

1. Nye snøkanoner 

2. Undervarme

3. Åpen hall

Gå inn å gi din stemme her:
http://etc.ch/ztPD

Hvem har flest stemmer?
https://directpoll.com/r?XDbzPBd3ixYqg8aXsI8eeJIPHSLndsGvLua0BpIrP

______________________________________________________________________________________________________ 

Bakgrunnsinformasjon om våre prosjekter/tilbud

Nye snøkanoner 

Lommedalen Skisenter har i lengre tid arbeidet med planer for nytt snøproduksjonsanlegg i bakken. Dette blir nå en realitet.
Skisenteret ønsker å investere i flere lanser(snøkanoner) i midten av bakken, for at snøproduksjonen skal gå raskere og mer effektivt, slik at skisenteret får åpnet hele bakken tidligst mulig. 

Undervarme til nytt kunstgressbanen

I 2019 skal vi bytte ut kunstgresset på Nedre kunstgressbane på Lommedalen. Nytt kunstgress her betyr enormt mye for klubben og gjør at alle kamper og treninger i regi av Lommedalen vil spilles på kunstgressbaner. Ifm. legging av nytt kunstgress legger vi varmerør slik at også kan få en kunstgressbane med undervarme.

Åpen Hall

Får å utvide vårt samfunnsengasjement vil idrettslaget prøve med "Åpen hall" på fredager. og i den forbindelse trenger vi penger for å kjøpe inn diverse utstyr. Hallen deles inn i 3, så her tenker vi at aktivitetene kan være så mangt, som f.eks, fotball, basket, klatring, innebandy, håndball, volleyball, badminton, m.m. Mer informasjon om dette tilbudet vil komme ut senere.Levert av IdrettenOnline